20 yıldır aynı heyecanla…

Değerli ortağım Haluk Nayman ile tanışmamız Kontek’in kuruluşundan öncelere uzanır. 90’lı yılların başında Rusya’da önemli projelerde birlikte çalıştık.

1995 yılında kendi şirketimizi kurarak uzun bir yola beraber çıktık ve yurtdışındaki ilk faaliyetlerimize başladık. 2001 yılında Khanty-Mansiysk’de yapımına başlanan Yugorsky Devlet Üniversitesi kompleksi, Kontek’in o tarihe kadar yurtdışında üstlendiği en büyük proje oldu. Kısa zamanda kendini ispat eden Kontek’in sonraki yıllardaki büyümesi, Batı Sibirya bölgesinde ardı ardına başarıyla tamamladığı projelerle oldu. 2000’li yılların başında şirketimiz, artık uluslararası pazarda tanınan ve başarısı ödüllerle tescillenmiş bir Türk müteahhitlik şirketiydi.

2008 yılında Cezayir'de üstlendiğimiz ilk projemiz ile Kuzey Afrika pazarına girerek iş hacmimizi daha da artırdık. İlk günden itibaren çok proje üstlenmek yerine, prestijli ve katma değerli projeler üretmek hedefiyle daima seçici davrandık. 2009 yılından beri ABD’de yayınlanan sektörün saygın dergisi ENR (Engineering World Record) tarafından 5. kez ‘’Dünyanın en büyük 225 müteahhitlik firması’’ arasında yer alıyor ve ülkemiz adına büyük bir gurur duyuyoruz.

Hedeflerimize ulaşmak için insana yapılan yatırımın ve eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda, 20. yılımızı kutladığımız şu günlerde iş hacmimizi daha da yükseltmek, Türkiye’nin ve diğer ülkelerin yetişmiş insan gücü için daha fazla istihdam yaratmak hedefindeyiz. Bunun için de yine çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza güveniyor; 20 yıl boyunca Kontek’in bir marka olmasında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımla,

Arif Adıyaman

Yönetim Kurulu Başkanı / Kurucu Ortak