kurumsal

Geleceği İnşa Ediyoruz

1995 yılında ‘’Her koşulda kaliteden ödün vermeden doğru, eksiksiz ve zamanında iş teslim etme’’ ilkesiyle yola çıkan Kontek İnşaat, çeyrek asra yaklaşan kurumsal yolculuğu boyunca Rusya’nın çeşitli bölgelerinde, Cezayir’de ve Türkiye’de birçok saygın projeye imzasını attı.

Alışveriş merkezleri, hastaneler, tiyatro binaları, üniversiteler, farklı amaçlı spor tesisleri (buz hokeyi salonu, stadyum, yüzme havuzları), okul ve yurtlar, ofis binaları, konutlar, devlet yönetim binaları gibi projelerin her biri Kontek İnşaat’ın farklı alanlarda çok yönlü bir deneyim kazanmasına katkıda bulundu.

Ardı ardına tamamlanan bu projeler, Kontek İnşaat’ı dünyanın önde gelen inşaat şirketleri sıralamasında hızla üst basamaklara taşıdı.

Kontek İnşaat bugün, uluslararası inşaat sektörünün ‘’tanınan ve güvenilir’’ bir markası olmanın yanı sıra; üstlendiği projeleri gerçekleştirirken iş gücü gereksinmeleri için yönetici, mühendis ve işçi kadrolarında çeşitli uluslardan yüz bini aşkın kişiye doğrudan istihdam sağlamış olmanın gururunu da taşımaktadır.

Başkanın Mesajı

Çeyrek Asra Doğru…

Değerli ortağım Haluk Nayman ile yeterli deneyime ve özgüvene sahip olduğumuza inandığımız  1995 yılında, Kontek İnşaat’ı kurarak birlikte uzun bir yolculuğa çıktık.

Rusya’nın başkenti olan Moskova’da Sibirya’da ve Kuzey Afrika’da büyük projelere başarı ile imza attık. İlk günkü heyecan ile üstlendiğimiz  büyük projeleri sorumluluk ile yapıp,

Kontek İnşaat’ı kısa zamanda uluslararası pazarda tanınan ve başarısı ödüllerle tescillenmiş bir Türk müteahhitlik şirketine dönüştürdük.

İnsana yapılan yatırımın, verilen eğitimin en önemli şey olduğunu hiç unutmadık. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda, 25. yılımıza yaklaştığımız şu günlerde iş hacmimizi daha da artırmak, Türkiye’nin ve diğer ülkelerin yetişmiş insan gücü için daha fazla istihdam yaratmak hedefindeyiz. Bunun için yine önce çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza güveniyoruz. Bu vesileyle, zor koşullar altında özveriyle görev yapan ve başarımızda emeği bulunan herkese, Kontek İnşaat’a kattıklarının yanı sıra milyonlarca çocuğun ve gencin yarınlarına yaptıkları katkılar için de en içten teşekkürlerimi sunarım.

 

Saygılarımla,
Arif Adıyaman
Yönetim Kurulu Başkanı/ Kurucu Ortak

Yönetim Kurulu

Arif Adıyaman

Yönetim Kurulu Başkanı

1966 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve orta öğretimini burada tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a gelerek Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümüne başladı. 1988 yılında mezun oldu; aynı yıl iş hayatına adım attı. İnşaat sektöründe uzun yıllar yurtiçi ve ağırlıklı olarak yurtdışı projelerde önemli görevler üstlendi. Aradan geçen yıllarda edindiği bilgi ve deneyimlerle, 1995 yılında yurtdışı odaklı projelerde faaliyet göstermek amacıyla Kontek İnşaat’ı kurdu. Şirketin kurucu ortaklarından olup 2012 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. İyi derecede Rusça, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Haluk Nayman

Yönetim Kurulu Üyesi

1960 yılında Afyon’da doğdu. 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl başladığı profesyonel iş yaşamını, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarının yurtdışı projelerinde, üst düzey görevlerde sürdürdü. Yurtdışı deneyimleri ve bilgi birikimiyle Kontek İnşaat’ın Türkiye’nin tanınmış uluslararası inşaat firmalarından biri olmasında büyük katkı sağladı. Geçmiş yıllarda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiş olup halen Kontek İnşaat İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.